Templates by BIGtheme NET

NATO përshëndet  takimin e Trump me Kim Jong Un: Kontribuon në sigurinë globale

NATO-ja mirëpret takimin historik mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit koreanoverior, Kim Jong Un, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i Aleancës së Atlantikut, Jens Stoltenberg.

Ai theksoi se “Aleanca mbështet fuqishëm përpjekjet për denuklearizim të Gadishullit Korean”.

“Një Gadishull Korean i çliruar nga armët bërthamore do të kontribuonte në sigurinë e aleatëve dhe partnerëve të NATO-s në rajon dhe për sigurinë e gjithë komunitetit global”, tha Stoltenberg.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto