Templates by BIGtheme NET

Përse nuk do ta shohim më në evenimentet zyrtare dukeshën Kate Middleton

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton nuk do të paraqitet më në evenimentet zyrtare deri në tetor të këtij viti.

Eksperti mbretëror Richard Fitzwilliams komentoi mungesën e Dukeshës, duke thënë: “Kate do të rifillojë detyrat mbretërore pas marrjes së lejes së lindjes së Louis “.

Pra Dukesha nuk mund do të shihet në angazhimet zyrtare deri në tetor 2018, por ka gjasa të marrë pjesë në ngjarje të veçanta familjare, siç ishte rasti i martesës së princit Harry dhe Meghan Markle në maj vetëm tre javë pas lindjes së saj.

Duke komentuar agjendën e Dukeshës, biografi Royal Duncan Larcombe tha: “Është e traditës për nënat e reja mbretërore që të marrin një pushim gjashtëmujor nga angazhimet zyrtare. Dasma nuk llogaritet sepse ishte një çështje familjare, por përveç kësaj, është dukesha ajo që do të zgjedhë. Nëse ajo dëshiron do të “zhdukej” deri në tetor!”

Marrë nga: express.co.uk

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto