Templates by BIGtheme NET

Risia në ‘Rusi 2018’, në vend të djemve topin në fushë do ta kthejnë vajzat

Në Kupën e Botës në Rusi do të ketë një risi. Në momentet kur topi del jashtë fushës, zakonisht merren djem të cilët i rikthejnë sërish në duart e lojtarëve por në Rusi do të ndodhë e kundërta.

Vajzat e një ekipi futbolli nga qyteti i Agryz në Republikën e Rusisë, do të jenë përgjegjëse për shpërndarjen e topave gjatë Kupës së Botës.

Por për ta bërë këtë punë nevojiten nivele të larta fitnesi, përqendrimi,përgatitja dhe, natyrisht, një interes të fortë për lojën e bukur të futbollit.

“Gjatë sesioneve të trajnimit, ne po mësojmë sesi të hedhim topat siç duhet, cilat lëvizje nevojiten, kështu që topi nuk so të fluturojë kudo”-u shpreh njëra nga vajzat.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto