Templates by BIGtheme NET

Vuçiç thirrje serbëve: Mos u regjistroni në ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Vuçiç, ka deklaruar sot se i bashkohet apelit të ‘Listës’ serbe, që serbët të mos regjistrohen në ushtrinë e Kosovës, transmeton zeri.info.

Në pyetjen se a ka serbë që janë regjistruar në ushtrinë e Kosovës, Vuçiç ka thënë se ka të dhëna për këtë dhe i është bashkangjitur apelit të  kryetarit të  ‘Listës’, Goran Rakiç, që serbët e Kosovës të mos bëjnë një gjë të tillë, siç tha ai, pasi i kanë mashtruar duke iu ofruar paga të larta.

Ai shtoi se “shumë serbë në një fshat të Novobërdës janë regjistruar për t’u bërë pjesëtarë të ushtrisë së Kosovës, por po punojmë në këtë dhe tha se shumë serbë në të kaluarën kanë qenë në ushtri të ndryshme dhe duhet të kemi vetëm një ushtri, atë të Serbisë.”

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto