Templates by BIGtheme NET

E mbajnë vetëm 3 muaj drejtor, qeveria shkarkon Edmond Dacin e Hipotekës

E mbajnë vetëm 3 muaj drejtor, qeveria shkarkon Edmond Dacin e Hipotekës së Krujës.

Kryeministri Edi Rama ka menduar t’i zhvillojë këto ditë mbledhjet e qeverisë në Durrës, ku duket se ka marrë edhe vendimin.

Mbledhjet e qeverisë kohët e fundit janë shoqëruar me “prerje kokash”, por vetëm të drejtorëve lokalë. Së fundmi nga drejtuesit e lartë, Rama ka preferuar të transferojë nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme vetëm zëvendëministren Kleopatra Maliqi, duke e çuar në drejtimin e Administratës Publike.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto