Templates by BIGtheme NET

“Mos u bëj vegël e Ramës dhe Veliajt”, Hevin Çuli reagon ndaj Çipit”: Mos bërtisini lart e poshtë!

Në lidhje me ndërtimin e Teatrit Kombëtar sipas planit të qeverisë Rama një debat i madh është hapur edhe në rrjetet sociale ndaj Hervin Çulit, drejtorit të Teatrit Kombëtar.

Regjisori Katriot Çipi i ka drejtuar Çulit një pyetje:  A mund të më sqarosh qysh kur paska Teatri Kombëtar vetëm 1200 m2? A janë 1200 m2 truall apo ndërtim?

“Cili institucion e ka në pronësi oborrin e Teatrit? Po pishinen? Nga dalin keto 9000 m2 te Teatrit te ri? Jane m2 ndertim, apo truall? Mos u bëj vegël në duart e Ramës e Veliajt, përndryshe duhet të ndrrosh zanat kur ata të bien nga fiku!”, shton Çuli më tej.

Menjëherë reagon Çuli i cili shprehet se nuk është vegël e askujt. “I nderuar Kastriot sjam e skam per te qene kurre vegel e askujt dhe e emocioneve personale te askujt.Sa metra katror ka Teatri eshte me letra dhe nuk e ndryshon dot as Velia as Culi as Cipi.Klm”. shprehet ai.

KOMENTET:

 

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto