Templates by BIGtheme NET

Negociatat me Greqinë, Rama i shkon në zyrë Metës

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Presidentin e Republikës Ilir Meta.

Kryeministri dhe Presdienti kanë qëndruan në takim për rreth 30 minuta dhe sipas burimeve të deritanishme fokus i takimit ka qenë çëstshtja e negociatave me Greqinë për çështjen e detit, shfuqizimi i ligjit të luftës nga Greqia si dhe çështje të tjera aktuale.

Ndërkohë grupi i negociatorëve mes dy vendeve vazhdon punën për çështjet e përbashkëta.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto