Templates by BIGtheme NET

Nga cili udhëheqës botëror kanë frikë më shumë amerikanët?

Një sondazh i bërë nga “statista” ka sjellë një raport se cilët nga lidërët botërorë kanë më shumë frikë amerikanët. Ndarja është bërë sipas orjentimit politik të tyre: republikanë dhe demokratë dhe më pas është logatitur totali.

Në fund ata vendosën se Kim Jong-un ësshtë vetëm 1% më i frikshëm se lideri rus, Vladimir Putin.

Por ajo që tërhoqi vëmendjen ishte se shumë amerikanë ende nuk i besojnë presidentit të tyre në skenën botërore pasi Trump mblodhiu rreth 26% të votave. Pas tij, renditen liderët iranianë, Bashar al-Asad dhe në fund kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto