Templates by BIGtheme NET

Nga Williams te Smith, surprizat e ceremonisë të hapjes së Botërorit

Një ditë na ndan nga hapja e Kampionatit Botëror të Futbollit, i cili kësaj here do të zhvillohet në Rusi. Gjatë hapjes së këtij kampionati të rëndësishëm nuk do të mungojnë edhe një ceremonitë e mëdha, në mes të Moskës por edhe brenda stadiumit.

Ceremonia e hapjes do të zhvillohet 2 orë para ndeshjes së parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite duke filluar në orën 4:00 në orën lokale.

Nuk do të mungojë edhe një performancë e Will Smith, Nicky Jam dhe Era Istrefit, të cilët ideuan dhe realizuar këngën e këtij kampionati “Live it up”.

Si do zhvillohet ceremonia?

Ndryshe nga ceremonia e hapjes së Kupës Botërore në Brazil katër vjet më parë, Rusia ka zgjedhur një ceremoni mjaft modeste me artistë vendas më të mirë duke vënë në një shfaqje me tema të ndryshme të kulturave ruse.

Rreth 500 kërcimtarë, gjimnastë, trampolinistë do të nxisin ceremoninë e ndjekur nga shfaqje të ndryshme të kulturës lokale, e cila do të përfundojë me një shfaqje masive të fishekzjarreve. Nuk do të mungojë në këtë ceremoni as Robbie William.

Anglia do të ketë përfaqësim në ceremoninë e hapjes, ikonën e pop-it të viteve ’90, Robbie Williams.

Williams do të performojë për turmën  brenda Stadiumit të Luzhniki.

“Jam shumë i lumtur dhe i gëzuar që po kthehem në Rusi për një performancë të tillë unike. Kam bërë shumë në karrierën time dhe të hap Kupën Botërore të FIFA-s në 80,000 tifozë në stadium dhe shumë miliona në të gjithë botën është një ëndërr e djalërisë “, tha Williams.

“Ne do të donim të ftonim futbollistët dhe tifozët e muzikës për të festuar me ne në Rusi, në stadium, ose nga televizori  dhe kjo për një shfaqje të paharrueshme”, u shpreh ai.

Po kështu edhe dy yje të tjerë të mëdhenj janë konfirmuar për të kryer në ceremoninë e hapjes,  Placido Domingo dhe kolegu i tij nga Amerika e Jugut Juan Diego Flores.

Pacido dhe Deigo Flores kanë konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, të cilët gjithashtu do të interpretojnë në koncertin në Sheshin e Kuq, Moskë.

Në koncert  do të jenë  edhe Aida Garifullina, Albina Shagimuratova, Yusif Eivazov, Ildar Abdrazakov, Denis Matsuev dhe Anna Netrebko./Hashtag.al

Burimi: https://www.totalsportek.com/football/world-cup-opening-ceremony/

 

 

 

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto