Templates by BIGtheme NET

Politikania paralajmëron vajzat ruse: Mos kryeni marrëdhënie me të huajit

Politikania ruse Tamara Pletnyova, anëtare e Partisë Komuniste, ka këshilluar gratë lokale që të mos kryejnë marrëdhënie me burra të huaj gjatë Kupës Botërore të Rusisë 2018.

“A do të ketë vajzat që do të takohen (me burra) dhe do të mbeten shtatzënë? Ndoshta po, ndoshta jo. Ne duhet të lindim fëmijët tanë. Unë nuk jam nacionaliste, por gjithësesi. Unë e di se fëmijët do të vuajnë sepse do të braktisen dhe do të qëndrojnë këtu me nënën.”

Pletsova, gjatë fjalës së saj në dhomën e ulët të parlamentit, paralajmëroi për një rritje të mundshme të numrit të nënave të vetme. Ajo shtoi se, nëse gratë ruse martohen me partnerët e tyre të huaj pas lindjes dhe mund të përfundojnë të jetojnë jashtë vendit me bashkëshortët e tyre.

Marrë nga: rt.com

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto