Templates by BIGtheme NET

Të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së sërish në protestë: Rama po varfëron vendin (VIDEO)

Të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së janë ngritur sërish në protestë kundra qeverisë Rama dhe kërkojnë edhe largimin e nga detyra të Fatmir Xhafajt, ministrit të Brendshëm.

Të rnjtë kanë vendosur maska me fytyrat e Ramës dhe Xhafajt të cilët i akuzojnë si të lidhur me krimin.

” Sot jemi këtu ashtu siç e kemi paralajmëruar me idealin për një të ardhme më të mirë të vendit tonë.

Rama ka kthyer  sistemin e antivlerave. Të jesh sot njeri i suksesshëm duhet të bashkëpunosh me kriminelet dhe trafikantët e drogës.

Shqiptarët jetojnë shumë herë më të varfër. Kanë një shëndetësi që thuaj nuk është fare.”, u shpreh deputetja Floida Këpaçi.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto