Templates by BIGtheme NET

Kush është sopranoja ruse që tërhoqi vëmendjen e të gjitheve në hapjen e Botërorit

Aida Garifullina është sopranoja e famshme ruse që këndoi sot në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës 2018, së bashku me popstarin britanik Robbie Williams.

Bukuroshja ruse është 30 vjeç dhe ka një lidhje të veçantë për sportin, më saktë tenisin. Ajo ka një fëmijë nga lidhja me tenistin rus Marat Safin. Aida  u bë e famshme pasi fitoi konkursin e Operalia 2013. Që atëherë ajo ka performuar në disa faza, duke përfshirë Shën Petersburg dhe Teatrin Mariinsky dhe ishte gjithashtu një nga këngëtarët në hapjen e Shtëpisë Ruse në Lojërat Olimpike XXX në Londër.

Gjatë ceremonisë së hapjes, Aida u bashkua me Robbie Williams dhe dueti u shfaq në këngën e tij të famshme Angeles.

Gjatë performancës së duetit, në skenë ishin të pranishëm edhe 32 interpretues që mbajnë flamuj të ekipeve që marrin pjesë në kupën e botës.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto