Templates by BIGtheme NET

Rama shkarkon 4 drejtorë Hipotekash dhe 2 të ALUIZNI-t

Edi Rama ka zhvilluar një mbledhje ditën e sotme me drejtorët e Hipotekave dhe të ALUIZNI-t.

Mësohet se gjatë kësaj mbledhje kryeministri  ka shkaruar 6 drejtorë, 4 të Hipotekave dhe 2 të ALUIZNI-t.Rama është shprehur se këto shkarkime i ka bërë për performancë të ulët që kishin drejtorët.

Po kështu e ka konsideruar të tepërt qëndrimin e tyre në detyrë kur rezultatet nuk janë optimiste, ka mosrealizim plani dhe performancë e dobët.

Nuk dihet ende se cilët nga drejtorët rajonalë janë shkarkuar.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto