Templates by BIGtheme NET

Rreze shprese për egjiptianët, Salah rikthehet në fushën e blertë

Trajneri i Egjiptit, Hector Cuper njoftoi sot gjatë një konference shtypi se  është i bindur se Salah do të luajë kundër Uruguait të premten.

“Salah po rikuperohet shumë mirë. Do të shohim se si do të shkojë sot por mund t’ju garantoj 100 për qind që do të luajë. Ne thjesht po përpiqemi ta bëjmë atë të ndihet i sigurt. E njoh shumë mirë dhe jam i sigurtë se ai nuk ka frikë.”

Salah luajti një rol të madh në kualifikimin e Egjiptit për në Kupën e Parë Botërore që nga viti 1990, duke shënuar pesë gola në gjashtë ndeshje kualifikuese.

Ai u dëmtua në shpatull në ndeshjen finalë të Ligës së Kampioëve midis Realit të Madridit dhe Liverpoolit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto