Templates by BIGtheme NET

Shkarkimi i drejtorëve te Hipoteka dhe ALUIZNI, Vasili-Ramës: Po tani që i zgjodhe vetë?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas shkarkimit të 5 drejtorëve nga Rama. 

Sipas tij Rama thotë se i emëron drejtorët me konkurs, me portal, me kritere, me seleksionim dhe ngre pyetjen: Po tani kush ja ka fajin? 

REAGIMI: 

Po ky germadha kryeminister a i emeroi vete keta drejtoret e hipotekave, qe po i shkarkon tufa tufa?
Po ky kryeminister na cau derrasat,duke thene qe po i emeron drejtoret me konkurs,me portal,me me kritere,me seleksionim.Se qau e lau dikur ky se medemek fajin ja kishin te tjeret qe punet nuk i shkonin mire.
Po tani qe i zgjodhi vete keta drejtoret kush ja ka fajin?
Fajin ja ka vetem vetja e tij dhe shkollepakesia e tij proverbiale.
Eshte i paafte dhe pike,s’ja kane fajin as drejtoret dhe as nuk i bejne derman as drejtoret qe heq dhe as gjithe qeveria sikur ta nderroje te gjithen.
Trurin shtuf nuk e rigjeneron dot as ilacet dhe as bari.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto