Templates by BIGtheme NET

Trump: Rusia të kthehet në ‘G7’, ne gjithsesi flasim çerekun e kohës për të

Liderët e vendeve të G7 kaluan shumë kohë gjatë samitit të javës së shkuar duke diskutuar mbi Moskën dhe kështu prania e Rusisë në tryezën e negociatave do të ishte një lëvizje jashtëzakonisht logjike, tha presidenti amerikan, Trump.

“Ju e dini, ne shpenzojmë ndoshta 25 për qind të kohës sonë duke folur për Rusinë dhe po mendoja se mbase nuk do të ishte më mirë nëse ata ishin këtu”, tha Trump në një intervistë me ‘Fox News’.

Presidenti Trump pushtoi faqet e para të mediave javën e kaluar, pasi deklaroi se Rusia duhet të ftohet përsëri në samitet e G7-ës.

“Ata duhet ta lejojnë Rusinë të kthehet, sepse ne duhet ta kemi Rusinë në tryezën e bisedimeve,” sugjeroi ai, përpara takimit të G7-ës të mbajtur në Quebec të Kanadasë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto