Templates by BIGtheme NET

Ushtari australian ngre flamurin nazist gjatë misionit në Afganistan (Foto)

Një foto e një flamuri nazist në një automjet ushtarak australian në Afganistan ka shkaktuar jo pak zhurmë dhe është dënuar nga kryeministri i vendit dhe komuniteti hebre, ndërsa Ministria e Mbrojtjes thotë se ushtarët përgjegjës për marifet janë “disiplinuar”.

Ushtarët australianë u kapën duke fluturuar flamurin nazist nga makina e tyre gjatë kryerjes së një misioni në Afganistan, si pjesë e një vendosje të forcave të NATO-s në vitin 2007, sipas ‘ABC’, e cila mori një fotografi ekskluzive të incidentit.

Dy burime të veçanta zbuluan identitetin e ushtarit australian që vendosi flamurin sipër makinës por emri i tij nuk u bë publik.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto