Templates by BIGtheme NET

Kroacia s’e fal Nigerinë, hap i rëndësishëm drejt kualifikimit

Me fitoren e Kroacisë është mbyllur sfida e mbrëmjes së sotme mes ekipit ballkanas dhe Nigerisë.

Ekipi i Dediç ka mundur të shënojë gol që në pjesën e parë dhe më pas ka dyfishuar me anë të një 11-metërshi të kthyer në gol prej Luka Modriçit.

Me këtë fitore Kroacia ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në fazën finale.

Nigeria është kombëtarja me moshën më të re në këtë botëror dhe kjo mesa duket ka ndikuar në lojën e afrikanëve.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto