Templates by BIGtheme NET

Goli i fitores ndaj Gjermanisë, shkakton lëkundje sizmike në Meksikë

Festimet e tifozëve meksikanë pas golit të shënuar nga Lozano në sfidën ndaj Gjermanisë në botëror kanë shkaktuar lëkundje sizmike në Meksikë.

Instituti i Kërkimeve Gjeologjike dhe Atmosferike të Meksikës njoftoi një rritje të aktivitetit sizmik pikërisht në momentin, kur Lozano shënoi në minutën e 35-të të ndeshjes kundër kampionëve në fuqi të Gjermanisë – duke shkaktuar festime masive në mesin e miliona tifozëve të cilët po e ndjekin botërorin nga shtëpia.

Gjermanët e nisën takimin si favoritë absolutë por ekipi i Juan Carlos Osorio e fitoi me meritë takimin e sotëm.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful