Templates by BIGtheme NET

Kampionët në fuqi të Gjermanisë kundër Meksikës, këto janë formacionet zyrtare

Kampionët në fuqi të Kupës së Botës, do të luajnë pas pak ndeshjen e parë në “Luzhniki Arena” të Moskës për mbrojtjen e trofeut që fituan katër vite më parë në Brazil.

Ndeshja Gjermani-Meksika është e vlefshme për Grupin F të Botërorit, ku bëjnë pjesë edhe Korea e Jugut dhe Suedia.

Formacionet zyrtare:

Gjermania (4-2-3-1) do të luajë me Neuer; Kimmich, Boateng, Hummels, Hector; Khedira, Kroos; Muller, Ozil, Draxler; Werner. Ct: Joachim Loew

Meksika (4-2-3-1) do të luajë me  Ochoa; Salcedo, R. Marquez, Moreno, Layun; Guardado, Herrera; J. Dos Santos, Lozano, Vela; Hernandez. Ct: Juan Carlos Osorio.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto