Templates by BIGtheme NET

Kush e kishte menduar, Meksika mund kampionët e botës

Meksika ka mundur kampionët e botës në fuqi, Gjermaninë, në ndeshjen e parë në grup.

Ky sukses jo vetëm që i jep moralin e duhur ekipit meksikan por edhe afron më shumë kualifikimin në fazën finale.

Pjesa e parë ishte më e mirë për të besuarit e trajnerit Osorio që arritën të shënojnë edhe një gol.

Me fillimin e së dytës Gjermania luajti më mirë dhe shtoi presionin por pa mundur të barazojë pavarësisht rasteve të shumta që pati.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto