Templates by BIGtheme NET

Partizani prezanton trajneri e ri të ekipit, Skënder Gega merr në dorë ‘frenat e demave’

Partizani zyrtarizon trajnerin Skënder Gega, pas largimit të Klevis Dalipit që drejtoi ekipin në gjysëm e dytë të kampionatit.

Tekniku i ri do drejtojë ‘të kuqtë’ në ndeshjet kualifikuese të Ligës së Evropës dhe më pas në Superligë.

Ish-lojtari i Partizanit ka luajtur për kryeqytetasit në periudhën 1982 -1995 si lojtar dhe ka fituar edhe titullin kampion me të kuqtë në sezonin 1986-1987. Përgjatë periudhës 2011 – 2015 ai ka drejtuar ekipet përfaqësuese të Shqipërisë U-19 dhe U-21.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto