Templates by BIGtheme NET

ME VIDEO/ Fitorja e parë e një skuadre afrikane, Senegali mposht Poloninë

Skuadra e Senegalit ka arritur një fitore historike duke mposhtur Poloninë me rezultatin 2-1. Të parët që zhbllokuan rezultatin ishin senegalezët, të cilët me anë të një autogoli të Cionek kaluan në avantazh.

Pas pushimit, Polonia u aktivizua më shumë në sulm por pa sukses duke i lejuar senegalezëve të dyfishojnë rezultatin.

Megjithatë polakët nuk e humbën shpresën dhe në fund të takimit arritën të shënojnë me Krychoëiak, duke i çuar shifrat në 2-1.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto