Templates by BIGtheme NET

Rusia fiton ndaj Egjiptit, Salah shënon golin e parë në Botëror

Rusia ka treguar në ndeshjen e dytë të grupit A fuqinë e saj duke mundur Egjiptin me rezultatin 3-1.

Pjesa e parë përfundoi në barazim të pastëer 0-0. Por pjesa e dytë ka folur për rusinë përveç momentit të penalltisë të Egjiptit.

Rusia kaloi në avantazh në fillim të pjesës së dytë me një autogol të Fathy në minutën e 47’ Rusët nuj janë mjaftuar me kaq ata kanë dyfishuar rezultatin përsëri në të 59 me gol të shënuar nga Cheryshev por nuk mund të kalonin 3 minuta dhe do trefishonin rezultatin me Szyba në minutën e 62’.

Egjipti ngushtoi rezultatin me një penallti të Salah në minutën e 73’.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto