Templates by BIGtheme NET

Tregolëshi i Ronaldos shkakton ‘zemërim’ te Isco: Nuk do t’i flas më pas asaj që bëri

Ylli i Portugalisë ishte kryesori në ndeshjen me Spanjën në një takim emocionues të Kupës së Botës.Me aftësitë e tij ai ‘zemëroi’ një numër të kolegëve të Real Madridit

Isco ishte një ndër ta, ai ka pohuar se nuk “do të flasë sërish me Cristiano Ronaldon” pasi shoku i tij te ekipi i Real Madridit shënoi një hat-trick për Portugalinë kundër Spanjës në Kupën Botërore 2018.

Një derbi iberik në tokën e Rusisë pritej të prodhonte fishekzjarre dhe nuk zhgënjeu, pasi një takim i shkëlqyeshëm shkaktoi shumë zhurmë midis lojtarëve.

Ronaldo provoi të ishte një gjemb në anën e një numri të kolegëve të klubit pasi ai regjistroi tregolëshin  e 51-të të karrierës së tij, me një goditje të mahnitshme të goditjes së lirë të topit të ndeshjes.

Unë nuk do t’i flas atij përsëri pas asaj që bëri ditën e kaluar”.

Ai nuk ka një cilësi të lartë të goditjes, por kur ai ka ditën e tij … dy golat e tij të parë i dhanë atij besim dhe e mori atë duke kërkuar mashtrimin e tij të hat“.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto