Templates by BIGtheme NET

BBC, media e parë ndërkombëtare që fillon të përdorë emrin “Maqedonia Veriore”

BBC është media e parë ndërkombëtare që fillon të përdorë emrin “Maqedonia Veriore”.

Në hartën e saj shkruhen Maqedonia Veriore.  BBC në raportin e saj dedikuar marrëveshjes për emrin të arritur nga Zaev dhe Cipras, ndryshoi emrin e Maqedonisë në hartën e saj.

Më parë në hartën e këtij gjiganti televiziv, vendi ishte njohur si Maqedoni, ndërsa pasi që është
nënshkruar marrëveshja tashmë njihet si Maqedonia e Veriut.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto