Templates by BIGtheme NET

Dalic: Messi më i madhi, por Kroacia do të luajë për të fituar ndaj Argjentinës

Finalistët e Kupës së Botës 2014 u ndeshën kundër Islandës të vendosur të shtunën dhe rivalët e tyre të ardhshëm janë plot besim përpara ndeshjes së së enjtes

Trajneri i Kroacisë Zlatko Dalic mendon se do të ishte e padobishme të mos synonte një fitore kundër Lionel Messit dhe Argjentinës në përplasjen e Kupës së Botës në Nizhny Novgorod.

Një fitore 2-0 në sfidën e hapjes ndaj Nigerisë e ka vënë Kroacinë në krye të Grupit D dhe ka në përballje ekipin e Jorge Sampaolit, të cilët morrën një barazim 1-1 nga debutuesit e turneut Islanda.

Messi mori  kritika pas asaj ndeshje, në të cilën humbi një penallti të dytë, por Dalic megjithatë nuk ka dyshim se ylli i Barcelonës është lojtari më i mirë në botë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto