Templates by BIGtheme NET

Përshpejtohen bisedimet me Chelsean, Sarri kërkon Higuain, Mertens dhe Koulibaly

Blutë e Londrës ende nuk janë të qartë se kush do të jetë trajneri i tyre në fillim të sezonit të ardhshëm, ndërsa ata presin  për të marrë një marrëveshje të zgjidhur para fillimit të sezonit

Chelsea ka folur me menaxherin e ardhshëm Maurizio Sarri rreth preferencave të tij të transferimit pasi ai synon një mori të yjeve të Napolit nga e kaluara dhe e tashmja, sipas Goal.com.

Bisedimet për një marrëveshje për të emëruar Sarrin për të zëvendësuar Antonio Conte vazhdojnë të përparojnë pozitivisht dhe në bisedat me drejtorin e Chelsea Marina Granovskaia, ai ka shprehur admirimin e yjeve të ndryshëm të Napolit, përfshirë Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj, Piotr Zielinski dhe Dries Mertens.

Megjithatë, Chelsea do të ketë fjalën e fundit për transferimet, ashtu siç bënë me Conte dhe mbeten të kujdesshëm për ofrimin e lojtarëve të moshës mbi 30 vjeçare një kontratë që zgjat më shumë se një vit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto