Templates by BIGtheme NET

Botërori/ Sistemi VAR sërish protagonist, i jep Australisë pikën e parë

Si Australia dhe Danimarka nuk kanë marrë më shumë se 1 pikë në takimin e sotëm të vlefshëm për grupin C.

Eriksen ishte ai që kaloi danezët në avantazh që në minutën e 7, por pas pushimit sistemi VAR i akordoi “kangurëve” një penalti, e cila u ekzekutua me sukses nga  Jedinak, duke e çuar ndeshjen në barazimin 1-1.

Me këtë rezultat, Danimarka ngjitet në kuotën e 4 pikëve, e ndjekur nga Franca me 3 pikë. Ndërkohë Australia merr pikën e parë duke lënë në fund të grupit me zero pikë, Perunë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto