Templates by BIGtheme NET

Danimarka ka në dorë kualifikimin, Australia luan shansin e fundit

Pas pak pritet të nisë takimi mes Danimarkës dhe Australisë, i vlefshëm për Grupin C të botërorit.

Kombëtarja evropiane arriti të fitojë ndaj Perusë në takimin e parë dhe me një fitore në xhep është shumë pranë objektivi madhor që është kualifikimi në fazën finale.

Sot ata presin Australinë që nuk ka asnjë pikë në llogari, por ndaj Francës bëri një ndeshje të mirë edhe pse u mund.

Danezëve u bën punë edhe barazimi duke qenë se nuk pritet që francezët të munden prej Perusë, por gjithsesi fitorja është rezultati që i kualifikon automatikisht.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto