Templates by BIGtheme NET

Denoncimi te Berisha: Drejtori i portit Durrës së bashku me koncesionarin tarifa jashtë ligjit biznesmenëve

Ish-Kryeministi Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook ka shpërndarë denoncimin e një biznesmeni i cili zbulon aferën korruptive që bëhet në portin e Durrësit.

Sipas qytetarit dixhital koncesionari turk DCT me miratimin e drejtorit Afrim Bakaj kanë vendosur një tarifë të kundraligjshme për shkarkimin e kontenierëve në një shifër prej 120 euro për kontenier.

Postimi i plotë:

Drejtori i Portit te Durresit vendos taksa personale mbi biznesmenet!

Lexoni denoncimin e biznesmenit dixhital. sb

“z.Berisha pershendetje , jam nje biznesmen qe kam lidhje prej vitesh me portin e durresit.Ka me shum se 1 muaj qe koncesionari Turk DCT i konteinereve na merr nje tarife per shkarkimin e konteinereve prej 120 EURO per konteiner. Kjo tarife eshte teresisht e kundra ligjshme, porti i durresi nuk ka tarife per zbrazje konteinresh,por ato justifikohen duke shprehur qe kane marr miratimin e Drejtorit AFRIM BAKAJ…. kjo eshte skandal i vertet , si ka mundesi qe lejeohen keto operacione kur nuk ka tarife dhe neve si biznese na rendojne ne kurriz. Un nuk dua ta di sa lek ka marr Bakaj nga Turqit nuk me intereson fare por du vetem qe mos te tallen me gjaku tone.Dje kam paguar 820 euro per 6 konteiner kur deri dje nuk paguaja asnje lek. Kjo eshte nje marreveshje e paster korruptive ndermjet Afrim Bakaj dhe turqeve…na mbyten fare nuk po punojm dot.Ju lutem ta raportoni kete rast, anonim ju lutem”

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto