Templates by BIGtheme NET

Kryeministrja e Britanisë letër Zaevit: Urime për marrëveshjen e emrit

Pas arritjes së marrëveshjes me Greqinë kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit  maqedonas Zoran Zaev. 

“Kjo arritje e rëndësishme nuk do të ndodhte pa guxim politik, mision dhe liderizëm, ku të dy kryeministrat e treguat. Siç biseduam më herët në Shkup, zgjidhja e kësaj çështje do të sjellë të mira për të dyja shtetet, si dhe për të tërë rajonin”, ka shkruar Mej.

Po kështu në letrën e Mej-it thuhet se përfundimisht pas 25 viteve të kontesit të emrit, dëshira e shumicës së qytetarëve, të cilët duan që ta shohin vendin e tyre anëtar në NATO dhe BE, do të hapen dyert për këto aspirata.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto