Templates by BIGtheme NET

Të gjithë festojnë golin, por një lojtar nuk i bashkohet gëzimit – Zbulohet shkaku

Kjo foto ka habitur jo pak tifozët e futbollit anembanë botës.

Teksa të gjithë lojtarët e Portugalisë festonjë njërin nga golat ndaj Spanjës, njëri prej tyre, Fontas, qëndron veçmas, larg shokëve.

Në festën e golit ndaj Marokut, i takoi Mutinjos që të qëndronte të bënte sehir teksa shokët festonin.

E njëjta mënyrë festimi u vërejt edhe në takimet e Anglisë dhe Australisë. Por pse ndodh kjo? Sipas lojtarëve, bëhet fjalë për një rregull, sipas të cilit të paktën njëri nga lojtarët duhet të qëndrojë brenda vijave të fushës, në mënyrë që gjyqtari të mos e nisë takimin duke i dhënë mundësinë ekipi kundërshtar të shënojë.

Por ky rregull sipas FIFA-s nuk ekziston dhe nuk dihet ku e ka zanafillën.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto