Templates by BIGtheme NET

Si mund të hapen negociatat kur…

Nga Flamur Vezaj

#Si mund të hapen negociatat kur ke një ish-ministër të brendshëm të dyshuar si pjesë e një organizate kriminale që merrej me trafikun e drogës!!?

#Si mund të hapen negociatat, kur ke nje minister te brendshem me vellanë e denuar si pjese e nje organizate kriminale qe merrej me trafik droge dhe dyshohet se vellai e ka mbrojtur!!?

#Si mund të hapen negociatat, kur ke ish/ministre te akuzuar se kane ndal radaret per t’i hapur rruge gomoneve te trafikanteve te droges per te kaluar matan detit!?

#Si mund të hapen negociatat kur vendi eshte bere nje oaz i pastrimit te parave dhe kriminalitetit!!?

#Si mund të hapen negociatat kur vendi ka njollen e prodhimit te marijuanes dhe tranzitimin e drogave te forta!?!

#Si mund të hapen negociatat kur ke kryeministrin me nje shtepi qe nuk arrin ta justifikojë me te ardhurat qe ka!!!?

#Si mund të hapen negociatat kur ke fshatra ne Shqiperi qe nuk kane rruge makine dhe as energji elektrike prej shume vitesh?!??

#Si mund të hapen negociatat kur ndihma sociale ne nje muaj ne Shqiperi eshte sa te blesh tre paketa cigare ne nje vend te BE-se!!?

#Si mund të hapen negociatat kur deputetet milioner marrin ndihme nga shteti per te paguar qeranë e shtepise!?!

#Si mund të hapen negociatat kur gati 90 % te bizneseve funksionojnë ne informalitet!!?

#Si mund të hapen negociatat pasi ne emer te reformes ne drejtesi po pastrohen gjyqtarë e prokurorë qe nuk i do partia!?

#Si mund të hapen negociatat kur shqiptaret ne disa shtete jane barazu me refugjatet e ikur nga lufta per kerkesat per azil!?!

#Si mund të hapen negociatat kur ke qindra familje te ngujuara ne emer te kanunit!!?

#Si mund të hapen negociatat kur asnje institucion nuk ka rruge apo hyrje te ndertuar per invalidet me karrocë!!?

#Si mund të hapen negociata kur akoma ne zyrat e policise nderrojne jete te shoqeruarit!!?

Si mund….su mund….si mund…. etj etj etj…Etjjjj. Mos mashtroni popullin e mbetur ne Shqiperi.

SHËNIM: Titulli redaksional, origjinali: “Mos e shisni sapunin per djathe!”

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto