Templates by BIGtheme NET

Arsenal firmos me qendër-mbrojtësin e Borusia Dortmund për 19 milionë euro

29-vjeçari i qëndrës së mbrojtjes nga Borussia Dortmund bashkohet me “Topçinjtë” dhe bëhet nënshkrimi i tretë nga Unai Emery

Arsenali ka njoftuar nënshkrimin me mbrojtësin Sokratis Papastathopoulos nga Borussia Dortmund për një “kontratë afatgjatë” për një tarifë  prej 19 milionë eurosh (16.7 milionë dollarë).

Greku Sokratis bëhet lojtari i dytë që “Topçinjtë”  kanë nënshkruar nga Dortmundi në vitin e fundit pasi Pierre-Emerick Aubameyang u bashkua për një tarifë rekord të klubit në dritaren e transferimit të janarit.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto