Templates by BIGtheme NET

Greqia kthen 984 emigrantë të paligjshëm, shumica prej tyre janë shqiptarë

984 emigrante te paligjshem, jane kthyer mbrapsht nga Greqia, vetem per muajin qershor.

Më shumë se gjysma e personave të kthyer janë shtetas shqiptarë, pasuar nga irakenë e pakistanezë, shkruan Protothema.

Sipas burimeve zyrtare të Policisë greke behet fjale per 984 deklarime policore të personave të cilësuar të paligjshëm dhe të deportuar nga Greqia drejt vendeve të tyre.

Në kurriz të këtyre vendeve të treta kanë qenë kthimet prapa dhe vendimet e dëbimit për hyrje të paligjshme në vendin tonë të personave të dëbuar, shkruan “Protothema”.

Numri më i madh i të kthyerve janë shqiptarë, 463 persona, irakenë 154, pakistanezë 115, gjerogjianë 62, turq 39, algjerianë 21 dhe iranianë 16 persona të kthyer.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto