Templates by BIGtheme NET

Nuk mjafton as shtesa, Rusia dhe Kroacia shkojnë drejt penalltive

Sfida midis Rusisë dhe Kroacisë ka shkuar në penallti pasi edhe në minutat shtesë skuadrat nuk mundën të shkonin më shumë se një barazim.

Kanë qenë kroatët ata të cilët kaluan në avantazh në minutën e 101’. Ka qenë Vida ai i cili ndëshkoi Rusët të cilët deri tani arritën të mbanin barazimin.

Por, sfida nuk do të mbyllej këtu pasi Rusët nuk u dorëzuan duke barazuar shifrat përsëri në minutën e 115’ me anë të Fernandes.

Tashmë skuadrat do i drejtohen penalltive për të vendosur se kush do kualifikohet.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto