Templates by BIGtheme NET

“Tsipras tradhëtar, dorëhiqu” – Protestë në Greqi kundër marrëveshjes së emrit me Maqedoninë

Qindra qytetarë grekë protesuan mbrëmë në Selanik kundër marrëveshjes së emrit me Maqedoninë.

Ata mbanin në duar pankarta ku shkruhej “Tsipras tradhëtar”, “Tsipras dorëhiqu”, shkruan Portalb.mk.

Protesta të tjera këto ditët e fundit kundër kësaj marrëveshjeje janë zhvilluar edhe në Athinë dhe ishullin e Kretës.

Sipas marrëveshjes mes dy qeverive, Maqedonia do njihet si Maqedonia Veriore por kjo nuk është pritur mirë nga një pjesë e partive politike greke dhe atyre maqedonase.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto