Templates by BIGtheme NET

Përmbytjet në Japoni, deri më tani 141 viktima

Nga përmbyetjet në Japoni deri më tani raportohen 141 viktima. Dhjetëra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërkohë që janë shkatërruar linjat elektrike.

Që prej të enjtes, disa zona të Japonisë perëndimore kanë regjistruar tre herë më shumë reshje shiu se ajo e zakonshme për një muaj të tërë. Dy milionë njerëz janë shpërngulur nga shtëpitë e tyre, pasi lumenjtë po dalin nga shtretërit.
Në fotot e mëposhtme duhet qartë edhe gjendja katastrofale që ndodhen qytete të tëra. Por ende shirat e rrëmbyeshëm nuk kanë përfunduar dhe kjo e bën edhe më të rëndë situatën. 
Burimi: https://edition.cnn.com/2018/07/09/asia/japan-floods-intl/index.html

 

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto