Templates by BIGtheme NET

Anglia dhe Kroacia për biletën e dytë, anglezët më të freskët fizikisht

Sot në mbrëmje përcaktohet ekipi që do përballet me Francën në finalen e botërorit.

Në garë kanë mbetur Anglia dhe Kroacia, që duhet thënë se kanë merituar mbërritjen deri këtu edhe për kombëtaren ballkanase rrugëtimi ka qenë më i vështirë.

Atyre u është dashur të luajnë nga 120 minuta në dy raste kurse anglezëve vetëm një herë.

Duke pasur parasysh se Anglia ka kombëtare tgë re në moshë pritet të jetë më e freskët sot.

Përballja premton të jetë e nxehtë me Kroacinë që do të bëjë çmos për finalen e parë në histori dhe me Anglinë që kërkon të rikthehet për të dytën herë në finale pas asaj të vitit 1966, kur edhe u shpall kampione bote.

Formacionet e mundshme

Kroaci: Subasic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinic – Rakitic, Brozovic, Modric – Rebic, Mandzukic, Perisic

Angli: Pickford – Ëalker, Stones, Maguire – Trippier, Lingard, Henderson, Alli, Young – Kane, Sterling

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto