Templates by BIGtheme NET

“It’s coming home”/ Kroacia në finale, prishet ëndrra e “Tre Luanëve”

Pasi kanë përfunduar në barazim 90’ minutat e kohës së rregullt në sfidën midis Kroacisë dhe Anglisë, ekipi helvet ka përmbysur shifrat në minutat e shtesës. Duke shkuar në fianle të kupës së botës përballë Francës.

“Tre Luanët” e përfundojnë kështu aventurën në Kupën e Botës duke u larguar pa prekur finalen e madhe të shumë dëshiruar.

Pas dominimit në pjesën e parë nga “Tre Luanët” ku morën avantaqzhin që në minutën e 5’ me Tripër pas një goditje nga jashtë zone, në pjesën e dytë Kroacia ktheu baraspeshën duke treguar se nuk është një skuadër që ka shkuar rastësisht në gjysëmfinale.

Ishte Perisiç ai i cili i dha mundeësinë kroatëve që të provojnë edhe më tej përballjen ndaj anglezëve për një vend në finalen e madhe ku do gjejnë Francën.

Por Mandzukiç ishte ai i cili shënoi për 2-1 në minutën e 109’ për t’i dhënë finalen Kroacisë.


MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto