Templates by BIGtheme NET

Përfundojnë 90’ minutat, Anglia dhe Kroacia do provojnë në shtesë kualifikimin

Kanë përfunduar në barazim 90’ minutat e kohës së rregullt në sfidën midis Kroacisë dhe Anglizë.

Pas dominimit në pjesën e parë nga “Tre Luanët” ku morën avantaqzhin që në minutën e 5’ me Tripër pas një goditje nga jashtë zone, në pjesën e dytë Kroacia ktheu baraspeshën duke treguar se nuk është një skuadër që ka shkuar rastësisht në gjysëmfinale.

Ishte Perisiç ai i cili i dha mundeësinë kroatëve që të provojnë edhe më tej përballjen ndaj anglezëve për një vend në finalen e madhe ku do gjenë Francën.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto