Templates by BIGtheme NET

Përfundon pjesa e parë, Anglia e mbyll në avantazh ndaj Kroacisë

Ka përfunduar pjesa e parë midis Kroacisë dhe Anglisë me fitoren e “Tre Luanëve”.

45’ minuta që folën për Anglinë të cilët edhe kaluan në avantazh që në minutat e para pas një goli nga goditja e dënimit.

Ishte Tripier ai i cili shënoi golin për “Tre Luanët” duke e mbyllur edhe fraksionin e parë në avantazh.

Në pjesën e dytë i mbetet Kroacisë të kërkojë të shënojë për të barazuar rezultatin por edhe Anglezët për të bërë më të sigurt fitoren pasi “Helvetët” janë një skuadër e cila lufton deri në minutën e fundit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto