Templates by BIGtheme NET

Shkon në 176 numri i viktimave nga përmbytjet në Japoni, vilanci më tragjik që prej cunamit

Të paktën 176 persona kanë humbur jetën ditët e fundit në Japoni si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm dhe rrëshqitjeve të dheut që kanë goditur vendin aziatik.

Ky është bilanci më tragjik me të cilin përballet Japonia që prej cunamit që goditi Fukushimën në vitin 2011.

Qindra persona janë shpallur të humbur nga autoritetet kurse milionë të tjerë janë shpërngulur nga banesat.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto