Templates by BIGtheme NET

Berisha nxjerr bllof Ramën për kronikën e ‘Rai 3’: Mjeku ka 9-10 vite në QSUT

Ju kujtohet kronika e “Rai 3” që kryeministri Edi Rama e shpërndau në profilin e tij në ‘Facebook’ një ditë më parë? Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se mjeku shqiptar Altin Veshti, i diplomuar e specializuar me maksimumin e notave në Universitetin e Padovës, që paraqiet në krnikë nuk është kthyer tanimë në Shqipëri por para shumë vitesh dhe ka shumë vite që punon në QSUT.

Berisha i referohet denoncimit të një mjeku dhe disa artikujve që qarkullojnë në rrjet për ndërhyrjet kirurgjikale që mjeku në fjalë ka bërë gjatë këtyre viteve që ka kryer aktivitetin e tij n Shqipëri.

 “I nderuar prof Saliu,

Si mjek në spitalin Nënë Tereza desha të denonocoj një mashtrim të neveritshëm të Edi Ramës për gjoja kthimin këto vitet e fundit të mjekëve nga jashtë që më kujtoi show-n e tij me dyzet mjekët që njoftoi se kishin vendosur të ktheheshin në Shqiperi por në fakt nuk u kthye asnjë prej tyre. Kështu dje unë gjeta të botuar… (Rendit kronikën e RAI 3 dhe postimin e Ramës)

Për sa më sipër do doja t`ju informoj se dr. i nderuar Altin Veshti ka afro 9-10 vite i punësuar në QSUT që kur erdhi nga jashtë.

Mjafton të klikosh këto artikuj te 2010, 2011, 2012 etj ku konfirmohet aktiviteti i tij në QSUT. (Rendit artikujt në shqip për dr. Altin Veshtin)”, thuhet në shkrimin e publikuar nga Berisha.

Rastin e këtij mjeku, kryeministri Rama dje e paraqiti si një kthim në shqipëri pas një eksperience në Itali.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto