Templates by BIGtheme NET

Chelsesa largon Antonio Konten pas dy vitesh si menaxher i “Bluve”

Chelsea  njofton largimin e menaxherit Antonio Conte pas dy vitesh në krye të pankinës.

Klubi ka refuzuar të komentojë mbi statusin e 48-vjeçarit, i cili fitoi titullin e Premier Ligën në sezonin e tij të parë dhe FA Cup në maj.

Por lojtari i Chelsea-s Cesc Fabregas ka falënderuar Conte nëmediat sociale dhe i ka dëshiruar atij “fat për të ardhmen”.

Conte filloi stërvitjen e para sezonit këtë javë, por ish-trajneri i Napoli, Maurizio Sarri pritet të marrë përsipër atë më vonë.

Blutë thuhet se janë pajtuar për një paketë kompensimi për 59 vjeçarin  Sarri.

Pasi të emërohet Sarri, ai do të ishte menaxher i nëntë i Chelseat me kohë të plotë pasi Roman Abramovich bleu klubin në 2003.

Gjatë tre viteve me Napoli, Sarri nuk ka fituar një titull të madh, por e ka drejtuar klubin nw vendin e dytë, të tretë dhe të dytë sërish – prapa Juventusit në 2017-18. Ish menaxheri i Empolit u emërua trajner në Serie A në vitin 2016-17.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto