Templates by BIGtheme NET

Gjykata vendos 3 vite burg për ish-nëndrejtorin e Burgjeve, Iliaz Labin

Ditën e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë  vendimin për ish-zëvendës drejtorin e burgjeve, Iliaz Labin duke e dënuar me 3 vite burg.

Labi akuzohet për korrupsion me tenderët e ushqimeve në burgje. Po kështu Labit i hiqet për 5 vite e drejta për të ushtruar funksione publike.
Mësohet se gjatë seancës Prokuroria kishte kërkoi 5 vite burg për Iliaz Labin, i akuzuar për korrupsion të funksionarëve publik. Por pavarësisht pretencës, sipas prokurorisë Labi kishte fituar statusin e bashkëpunëtorit, dhe si i tillë, i pezullohet dënimi me burg.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto