Templates by BIGtheme NET

Jo vetëm Era Istrefi, edhe një tjetër këngëtare shqiptare do të këndojë në Botëror

Në datën 15 korrik, në finalen e madhe, Era së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam do të ngjiten në skenë për të performuar “Live it Up’.

 Por Era Istrefi nuk është e vetmja këngëtare shqiptare, e cila do të performojë në finalen e botërorit.

Artistja tjetër shqiptare që do të performojë është Aerilena Arën, e cila njihet dhe pëlqehet shumë nga publiku rus.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë këngëtarja në rrjetet sociale. Arra ka njoftuar se datën 13 korrik do të performojë në Bjellorusi, një ditë më vonë do të shkojë në Rusi për të performuar në “Fan Zonë” të Kupës së Botës dhe në datën 15 korrik së bashku me Era Istrefin do të ndezin skenën ruse për finale e botërorit.

Dy shqiptare në finalen e botërorit është një arrtije e madhe për muzikën shqiptare. 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto