Templates by BIGtheme NET

Laçi shpreson, Anorthosis përmbys rezultatin në pjesën e dytë

Ka përfunduar sfida midis Anorthosis dhe Laçit për kualifkuset e Europa League me rezultatin 2-1.

Laçi e mbylli pjesën e parë në avantazh duke shënuar që në minutën e 21’ me anë të Hoxhallarit. Në pjesën e dytë vendasit kërkuan barazimin dhe e gjetën atë në minutën e 52’ me Pranjiç i cili sëhnoi nga pika e bardhë.

Golin e përmbysejes dhe fitores për qipriotët e shënoi Cisse në minutën e 60’ duke i vrarë shpresën kurbinasve të cilët ishin në avantazh në pjesën e parë.

Kualifikimi do vendoset në sfidën e kthimit në Shqipëri, e cila do mundësojë një biletë për në turin tjetër të kualfikueseve për në Europa League.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto