Templates by BIGtheme NET

Largimi për te “Zonja e Vjetër”, si mund të luajë Real Madrid pa Ronaldon

Futbollisti portugez ka lënë Real Madrid  pas nëntë sezoneve në Santiago Bernabeu por pas ikjes së portugezit si mund të luajnë  Los Blancos mund të luajë në mungesë të tij tani që Cristiano Ronaldo është pjesë e së kaluarës.

Fituesi i pesë herë i Topit të Artë u transferua te Juventusi këtë javë në një marrëveshje “Big” transferimi dhe për herë të parë që nga viti 2009.

Los Blancos do të duhet të planifikojnë formacionin e tyre pa atë. Futbollisti portugez ka qenë një fitues në 11-tshen startuese  për ekipin spanjoll gjatë nëntë sezoneve të kaluara.

Që nga nënshkrimi i Manchester United, ai ka qenë ylli më i madh i ekipit. Ronaldo goditi 450 gola të pabesueshme në 438 paraqitjet e tij për Realin, duke fituar 16 trofe në atë kohë, duke përfshirë katër kurora të Ligës së Kampionëve në pesë sezonet e fundit dhe tre në një rresht nën Zinedine Zidane.

Pse Neymar?

Lopetegui pëlqen të luajë 4-3-3 dhe nëse Neymar nënshkruan si një zëvendësues për Ronaldon, do të ishte një shkëmbim i ngjashëm me brazilianin në skuadrën Latine të vijës së sulmit te Real Madridit.

Mundësia Mbappe:

 

Kylian Mbappe është një nga talentet  e Kupës së Botës këtë verë dhe ai është një lojtar që Real Madridit dëshironte të nënshkruante verën e kaluar. Megjithatë, ai u transferua te PSG në vend të Los Blancos.

Pista Hazard?

Eden Hazard është një tjetër alternativë për Real Madrid këtë verë si një zëvendësim i Ronaldos dhe përpara sfidave me Belgjikën ka lënë derën hapur për një kalim duke thënë se do të dëshironte të luante për Los Blancos.

Apo një mundësi për Asensio?

Asensio është një nga lojtarët më të rinj të botës në botë, por ai ka gjetur mundësi në 11-tshe në fillimin disi të kufizuar në kohë për shkak të konkurrencës absolute për formacionin në Real Madrid.

 

 

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto